1 dňový balík Podpoľanie

1.

Spoznaj tradičné remeslá Podpoľania

Program je zameraný na spoznávanie tradičných remesiel regiónu. Podpoľanie ako jeden z regiónov Slovenska s vlastnou regionálnou značkou Regionálny produkt Podpoľanie® ponúka účastníkom produktového balíčka bližšie spoznať a viac sa dozvedieť o regionálnych produktoch prostredníctvom osobného kontaktu s držiteľmi tejto pre región významnej značky.

Balík ponúka možnosť výberu návštevy:

Dielna Jozefa Krnáča v Detve – detvianske drevené vyrezávané kríže

Miestny cintorín v Detve – galéria drevených náhrobných vyrezávaných krížov

Dielňa Andrei Šulekovej v Hriňovej – výšivky krivou ihlou, kroje a jeho súčasti

ubytovacieho zariadenia na súkromí Chata Blato v Hriňovej – účasť na zážitkových kurzoch (kváskovanie, pečenie chleba v peci, keramický kurz na kruhu)

2.

Spoznaj tradičnú chuť Podpoľania

Program je zameraný na spoznávanie tradičnej chuti Podpoľania a výroby produktov na Podpoľaní. Nositeľmi značky Regionálny produkt Podpoľanie® nie sú len remeselné výrobky, ale aj potravinové výrobky a tradičné jedlá Podpoľania. Tento program ponúka účastníkom bližšie nazrieť priamo do výrobne a vychutnať si tak tradičnú kuchyňu ešte silnejšie.

Balík ponúka možnosť výberu návštevy:

Návšteva Farmy Zlatý Vŕšok v obci Dúbravy

Návšteva predajne mäsových výrobkov Bystriansky v meste Detva

Návšteva zariadení ponúkajúce tradičné jedlá Podpoľania – Pivnica, Penzión pri Studni a Salaš Detvan v mesta Detva a reštaurácia Duvox v obci Kriváň.

3.

Spoznaj Podpoľanie na bicykli

V rámci tohto balíka Vás čaká ukážka krásnej podpolianskej prírody aktívnou formou. Podpoľanie ponúka viacero zaujímavých cyklotrás.

Balík ponúka možnosť výberu návštevy:

Cyklochodník Masarykov dvor (približná dĺžka 30km) cez malebné obce pod Poľanou – Stožok, Krné, Detvu, Kostolnú, Dúbravy, Hradnú,
Holcov Majer, Vígľaš a späť na Masarykov dvor.

Hontianska cyklomagistrála (približná dĺžka 25 km)
cez Vígľašskú Hutu – Kalinku, Klokoč, Stožok smerom do Detvy.

Okruh okolo Poľany, ktorý Vás prevedie malebnou prírodou Podpoľania od Detvy cez Skliarovo, Hriňovské lazyDetviansku Hutu, Látky cez Lom nad Rimavicou, Sihlu, Kamenistú dolinu, Tri vody, Strelníky, Povrazník, Dúbravicu, Čerín, Hrochoť, Očovú a cez Dúbravy naspäť do Detvy.